RASTA NEDİR ?

Saçların birbiriyle iç içe geçmesi ve zincirlenmeye benzer bir şekilde bir araya getirilmesiyle yapılan bir modeldir. Tığ ve tarak yardımıyla uygulama yapılır. Balmumu kullanılmaz. Kaç adet rastanız olacağı rasta kalınlığına göre değişir. Rastalarınızı isteğe bağlı olarak ek saç ile uzatmak mümkündür.Bunun için saçınızın minimum 8 cm olması yeterlidir. Geçici rasta, ek saçlar ile dışarıda hazırlanan rastalar, kişinin kendi saçına özel yöntemlerle eklenerek uygulanır. Uygulama süresi kalıcı rastaya nazaran daha kısadır. İstenildiğinde ekler sökülerek kendi saçınıza dönüş yapılabilir. 3 ayda bir rastalar sökülüp gerekli onarımlar yapılarak ömür boyu kullanmak mümkündür. Kalıcı rastada ise kişinin kendi saçı yeterince uzun ve yoğunsa dışarıdan ek saç eklemeden uygulama yapılabilir. Doğru yöntemlerle temizlenen rastaların koku yapması söz konusu değildir. Geçici rasta tercih edilirse saça hiçbir zarar vermeden söküm işlemi gerçekleştirilebilir. Kalıcı rastalarda böyle bir durum söz konusu değildir, rastaların kesilmesi gerekir.

BOOK NOW

Rasta ek saç kullanmadan işlem yapılır mı ?

Geçici rasta işlemini uygulamak isterseniz ek saç gereklidir.Kalıcı rastada ise kişinin kendi saçı yeterince uzun ve yoğunsa dışarıdan ek saç eklemeden uygulama yapılabilir.

Can I open my hair before it expires?

İstenildiğinde ekler sökülerek kendi saçına dönüş yapılabilir.3 ayda bir rastalar sökülüp gerekli onarımlar yapılarak ömür boyu kullanmak mümkündür

Rasta işlemi koku yapar mı ?

 

Doğru yöntemlerle temizlenen rastaların koku yapması söz konusu değildir.

Rasta ek saç nasıl takılıyor?

 

Saçların birbiriyle iç içe geçmesi ve zincirlenmeye benzer bir şekilde bir araya getirilmesiyle yapılan bir modeldir.Tığ ve tarak yardımıyla uygulama yapılır.

How should I wash my hair?

 

Rastalı saçların yıkanması için kalıntı bırakmayan şampuanlar tercih edilmelidir. İçeriğinde saç kremi ve benzeri bileşenler barındırmayan ürünler kullanılmalı, saç yıkama sıklığı normal seyrinde sürdürülmelidir. Özellikle sıcak yaz aylarında ya da spor yaptığınız günlerde saç derinizi temizlemeyi ihmal etmemelisiniz.

Which shampoo should I use?

Burada kalıntıdan kasıt şampuanınızın içindeki saç kremi gibi ek maddeler. Ya da sabun kullanıyorsanız sabunun ardında saçınızda bıraktığı kalıntılardır. Rastalı saçlarınızda bu tip kalıntılar bırakan bir şampuan kullanırsanız bunu saçınızdan çıkarmanız mümkün olmayacaktır. Kalıntılar zamanla saçınızda birikip rastalarınızda istenmeyen oluşumlara neden olacaktır.

PREFER US

EASY TRANSPORTATION

Located in the center of Kadıköy, there is a parking lot opposite our hall, where you can park your car comfortably. In addition, with its central location, it is within walking distance of all public transport stops.

QUICK APPOINTMENT

Our services, which start just in time with the Fast Appointment system, aim to provide a fast and careful service to our valued customers. Please do not forget to make an appointment before coming.

HYGIENE MEASURES

In our workplace, all necessary hygienic rules are applied in accordance with the regulations of the Turkish Ministry of Health. Two days a week, disinfection studies are carried out specifically against the Covid-19 epidemic.